office@symmetryplus.com.ua

Україна понад усе!

+38 (050) 499 8 499

Новини та події

Призупинення дії трудового договору як інструмент оптимізації трудових відносин в умовах воєнного стану

Війна диктує нові правила. В трудові відносини було внесено нове для України поняття – призупинення дії трудового договору.

 

Призупинення дії трудового договору – це тимчасове припинення роботодавцем забезпечення працівника роботою і тимчасове припинення працівником виконання роботи за укладеним трудовим договором.

 Ключові підходи до призупинення трудового договору:

 

  • Ініціатором призупинення трудового договору можуть бути обидві сторони – як роботодавець, так і працівник.

  • Призупинення дії трудового договору не тягне за собою припинення трудових відносин.

  • Роботодавець та працівник не обмежені у виборі повідомлення про бажання призупинити дію трудового договору. Проте для уникнення правової невизначеності найкраще повідомляти сторону або письмово або за допомогою засобів електронного зв’язку.

  • Роботодавець повинен продовжувати вести облік в частині визначення та фіксації сум заробітної плати, ЄСВ та компенсаційних виплат, які були б належні працівникові, якщо такого призупинення не було б.

  • Відшкодування заробітної плати, гарантійних та компенсаційних виплат працівникам на час призупинення дії трудового договору у повному обсязі покладається на державу, що здійснює військову агресію проти України.

  • Не виключена можливість працевлаштування робітника під час призупинення трудових відносин без згоди роботодавця. Водночас необхідно повідомити нового роботодавця про основне місце роботи з подальшим укладенням тимчасового трудового договору на час дії воєнного стану.

  Отже, даний механізм оптимізації трудових відносин є вигідним для роботодавця, оскільки не зобов’язує його виплачувати зарплату, а працівникові надає шанс зберегти робоче місце.

 Але залишається неврегульованим механізм подачі звітності від роботодавця до відповідного органу та виплати компенсацій працівнику за період неможливості виконувати покладених на нього зобов’язань. Тому, тримаємо руку напульсі.

 

 

 

Symmetry Plus

Наші контакти

Ми раді обговорити Ваші проекти та запропонувати ефективні рішення. Зв'яжіться з нами за номером телефону, поштою або у месенджерах.