office@symmetryplus.com.ua

Україна понад усе!

+38 (050) 499 8 499

Новини та події

Відновлення реєстрації ПН

 

26 травня в офіційному виданні «Голос України» опубліковано Закон «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей податкового адміністрування податків, зборів та єдиного внеску в період військового стану №2260-IX (проект №7360), який передбачає низку податкових змін, у тому числі:

  • Податкові накладні за Лютий–Травень 2022 р. мають бути зареєстровані до 15.07.2022 р. включно.

  • Платники податків звільняються від відповідальності за несвоєчасне подання звітності або сплату податків (у період з 24.02.2022), якщо ці зобов'язання виконані протягом 60 днів з дати поновлення такої можливості.

  • Відновлюється обов'язок щодо сплати податків та подання звітності платниками податків, які мають можливість своєчасно виконувати цей обов'язок. Перелік документів, що підтвердять неможливість виконання податкових зобов'язань, буде встановлено Мінфіном.

  • Платники податків, які перейшли на спрощену систему оподаткування (2%), звільняються від відповідальності за несвоєчасне виконання податкових зобов'язань з 24.02.2022 до моменту переходу на спрощену систему за умови виконання таких зобов'язань протягом 60 днів з дати переходу на спрощену систему.

  • Платники податків, які встигли виправити помилки до 20.07.2022, звільняються від штрафних санкцій;

  • Суми податкового кредиту за тими товарами, які були знищені внаслідок війни, включаються до податкового кредиту, але бюджетному відшкодуванню не підлягають.

  • При самостійному виправленні платником податків у податкових періодах до 25 липня 2022 року помилок, що призвели до заниження податкового зобов’язання у звітних (податкових) періодах, що припадають на період дії воєнного стану, такі платники звільняються від нарахування та сплати штрафних санкцій та пені.

  • Платники ПДВ, тимчасово, до припинення або скасування воєнного стану, не мають права на подання уточнюючих розрахунків до податкових декларацій за звітні (податкові) періоди до лютого 2022 року із показниками на зменшення податкових зобов’язань та/або декларування суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість.

  • Повернення узгоджених сум бюджетного відшкодування здійснюється у хронологічному порядку відповідно до черговості внесення до Реєстру заяв про повернення суми бюджетного відшкодування;

  • Дозволяється ввезення автобусів, вантажних автомобілів та спецавтомобілів (коди УКТ ЗЕД 8702, 8704 та 8705), що відповідають стандарту Євро-3, але забороняється їх відчуження протчгом трьох років.

 

Закон був опублікований 26 травня 2022 року, він діє з 27 травня 2022 року. Виняток - внесення змін до підпунктів 69.2 та 69.11 пункту 69 частини 10 розділу ХХ Податкового кодексу України у частині, будинкові перевірки декларацій та уточнюючі розрахунки (за наявності), на які зверталися за поверненням бюджетного відшкодування. Вони діятимуть із 02.06.2022.

Symmetry Plus

Наші контакти

Ми раді обговорити Ваші проекти та запропонувати ефективні рішення. Зв'яжіться з нами за номером телефону, поштою або у месенджерах.